Dr. habil Bagosi Zsolt kutatási témái

Neuropeptidek hatásai különböző neurohormonokra és neurotranszmitterekre
A kutatásunk célja az, hogy kimutassuk hogy a különböző neuropeptidek (pl. endomorfinok és urokortinok) milyen hatást gyakorolnak azokra a neurohormonokra (pl. CRH, AVP, oxytocin, ACTH és glükokortikoidok) és neurotranszmitterekre (pl. szerotonin, dopamin, GABA, glutamát és katekolaminok), melyek fontos szerepet töltenek be stresszben vagy a stresszhez köthető betegségekben (pl. szorongás és depresszió).


Addiktív szerek hatásai különböző neurohormonokra és neurotranszmitterekre
A kutatásunk célja az, hogy kimutassuk hogy a különböző addiktív szerek (pl. alkohol és nikotin) milyen hatást gyakorolnak azokra a neurohormonokra (pl. CRH, AVP és oxytocin) és neurotranszmitterekre (pl. dopamin, GABA és glutamát), melyek fontos szerepet töltenek be az addiktív szerek okozta pozitív megerősítésben (a reward érzés elérésében) és negatív megerősítésben (a reward deficit, a szorongás és a depresszió elkerülésében).


Neuropeptidek és addiktív szerek kölcsönhatásai
A kutatásunk célja az, hogy megvizsgáljuk hogy a különböző addiktív szerek (pl. alkohol, nikotin, morfin) és a különböző neuropeptidek (pl. obestatin, ghrelin, leptin) milyen kölcsönhatásban állnak egymással, ugyanis ennek a kölcsönhatásnak fontos következményei lehetnek a drog addikció szempontjából (pl. a reward érzés fokozódása, szomatikus vagy affektív elvonási tünetek kialakulása).

Kiemelt hírek

DSC_1850_honlapra

Dékáni dicséretet kapott Szabó András hatodéves orvostanhallgató a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar (SZTE SZAOK) 2024. június 27-i diplomaosztóján. A hódmezővásárhelyi fiatalember idén februárban megmentette egy epilepsziás rohamot kapott ember életét egy Gran Canariára tartó repülőjáraton.