DSC_1928

Díjátadások az orvosdoktor avatáson I.

2024. július 02.

Dr. Kocsis Endre Apáthy díjat, Dr. Bozóki Anna Discipuli Pro Universitate díjat, Dr. Szabó András Dékáni dicséretet vehetett át. Gratulálunk!

A Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Tanácsa példás tanulmányi fegyelme, önállóan végzett kutató munka eredményeképpen készített pályamunkája és tudományos diákköri munkája alapján Apáthy István-emlékérmet adományozott Dr. Kocsis Endre orvosdoktornak.

DSC_1912

A tanulmányait befejezett Dr. Bozóki Anna több éves hallgatói közéleti szervező munkájának és tanulmányi eredményének elismeréséül a Kar javaslatára „DISCIPULI PRO UNIVERSITATE” Díjban részesül, amelyet az Egyetem Szenátusa szavazatával megerősített.

DSC_1906

2024. február 24-én a Discover Airlines járatán, amely Frankfurtból Gran Canariara tartott, egészségügyi vészhelyzet alakult ki és a repülőgép személyzete az utasoktól kért segítséget. A gép fedélzetén utazott Szabó András Dániel orvostanhallgató, aki mai ünnepségünkön lépett az orvosok sorába. András megkezdte az epilepsziás rohamot elszenvedő utas ellátását és stabilizálta állapotát a párizsi kényszerleszállásig, majd átadta őt a mentőknek. Szabó András Dániel orvostanhallgatóhoz méltó, hatalmas lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot, eddigi tanulmányait jól alkalmazta a váratlanul előállt krízishelyzetben. A Kar vezetése Dékáni dicséret elismerésben részesíti.

DSC_1923