A Magatartástudományi Napokat Kopp Mária orvos, pszichológus (Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet) indította útjára. 2000-ben került először megrendezésre, és már hagyománnyá vált a hazai Magatartástudományi Intézetek munkatársainak találkozója négy képzőhely részvételével: Budapest, Debrecen, Pécs és Szeged.
Kezdetben évente, 2013 óta pedig kétévente rendezik meg a tudományos tanácskozást, mely a fiataloknak is lehetőséget nyújt a bemutatkozásra amellett, hogy a szakemberek oktatási, kutatási témákról és eredményekről, közös gondokról folytatnak eszmecserét. Minden alkalommal másik Intézet vállalja a rendezvény szervező, házigazda szerepét.
A rendszeres szakmai találkozó keretében megbeszélésre kerülnek a magatartástudományi tantárgyak oktatásának aktuális kérdései, az oktatásfejlesztés, az Intézetek együttműködésének gyümölcseként több új tankönyv jelent már meg.
Másik fontos témakör magatartástudományi kutatások, a legújabb kutatási trendek, módszertani kérdések és együttműködési lehetőségek megbeszélése, a legfrissebb hazai kutatási eredmények bemutatása.
Nagy hangsúlyt kap a Magatartástudományi Napok programjában a magatartástudomány eredményeinek gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatcsere is (magatartásorvoslás, egészségmegőrzés, prevenció, rehabilitáció, életminőség vizsgálatok).
A magatartástudományoknak most fókuszba kerülő része Szegeden leginkább az oktatás: az orvosi pszichológia, szociológia, antropológia, etika workshopokon lehetőség nyílik egyfajta módszerbörzére, a jó gyakorlatok megosztására. Az egyes intézetek "specialitásainak" bemutatása kapcsán foglalkozunk az orvosi kommunikáció és az egészségnevelés egyre fontosabbá váló témakörével is, a kétnapos program szakmai része harmonizációs kerekasztallal zárul.
A Magatartástudományi Napok krónikája
Szegedi Tudományegyetem
Debreceni Egyetem
Semmelweis Egyetem
Pécsi Tudományegyetem