A Szegedi Tudományegyetem koncepció-tervezete az EFOP-3.6.1-16 Intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések pályázati kiíráshoz: Intelligens élettani technológiák, módszertanok, alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, interdiszciplináris kutatási kapacitások erősítése.
A projekt tevékenységeihez történő kapcsolódás érdekében ezúton felkérem fiatal kutatóinkat (45 éves életkorig) arra, hogy projekt javaslataikat szíveskedjenek a http://www.inno.u-szeged.hu/projektfejlesztesi-adatlap-efop online felületen a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóságnak 2016. július 5-ig elektronikus formában benyújtani.
A projekt javaslatok rendszerezését követően a karok vezetése meghatározza azokat, melyek a projekt keretében pilotként megvalósításra kerülhetnek.
Várhatóan Egyetemi szinten 10 pilot projekt kerül kiválasztásra.
A pilot projektek ismérvei:
-Intelligens élettani technológiák, módszertanok, alkalmazások, interdiszciplináris kutatások!
-Több kart érintő, interdiszciplináris kutatási projektek, amelyekben az élet-, az anyag-, informatikai, társadalom, gazdaságtudományok együttműködésével alakultak ki (min. 2-3 tudományterület menti együttműködés).
-A pilot projektek max. költségvetési főösszege: 200 millió Ft. Ez a projekt méret komplementer projekt javaslatok fúziójával is elérhető.
-Projektek max. időtartama: 42 hónap.
-Kutatási eszközök és fogyóeszköz beszerzése a projekt keretében lehetséges (maximum 30 %-ig).
-Nemzetközi partnerséget magában foglaló és/vagy nemzetközi kooperáción alapuló kutatásokhoz történő egyértelmű kapcsolódás.
-A projektek nem kerültek benyújtásra a GINOP 221-es és a GINOP 232-es felhívásokra, illetve nem tervezik azok benyújtását az EFOP 362-es konstrukcióban.
A pályázatról bővebb információ
ide kattintva tölthető le (pdf).
Prof. Dr. Bari Ferenc
Dékán