Közel 1,5 milliárd forint támogatást nyert el a Szegedi Tudományegyetem vezette konzorcium gyulladásos és immunológiai betegségek kutatására. A bőr és a bélrendszer különböző sejtjei között zajló folyamatok részletes megismerése hozzájárulhat többek között olyan betegségek hatékonyabb kezeléséhez, mint például a pikkelysömör, az akné, és a reumás ízületi gyulladások. A kutatás egyben kiindulópontot jelenthet új gyógyszerek fejlesztéséhez is.
2016. november 12-én (szombaton) került sor a Szegedi Tudományegyetem Napja c. rendezvényre. A hagyományoknak megfelelően az ünnepségen Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, rektor megköszönte mindazon külső és belső kollégák áldozatos munkáját, akik tevékenységükkel támogatják az egyetemet.
2016. november 18-án a XXIII. Szent-Györgyi Napok keretében 2 Rubin, 6 Vas, 19 Gyémánt és 88 Arany jubileumi diploma került átadásra az Általános Orvostudományi Karon
2016. november 18-án rendeztük meg a XXIII. Szent-Györgyi Napok Központi Ünnepségét, amelyen a Szegedi Tudományegyetem egészségtudományi karainak elismeréseit adták át. Galéria (fotók: Dr. Kassai Miklós) >>
A Szent-Györgyi Napok ünnepségén Szepes Borbála és Hawchar Fatime kapott díjat
A Szegedi Tudományegyetem részvételével alakul meg a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ.
Az SZTE vezetése és az Interdiszciplináris Kiválósági Központ pályázati felhívása, amely nagyértékű műszerek/készülékek javítására kínál támogatási lehetőséget.
November második hetétől új helyen végzi munkáját az ÁOK Orvosi Genetikai Intézetének Genetikai Tanácsadó részlege. A Szőkefalvi-Nagy Béla u. 4/b 2. emeletén elsősorban a családtervezéssel, a terhesgondozással és a ritka, genetikailag meghatározott betegségekkel kapcsolatos tanácsadást végzik.
Kísérje figyelemmel az MTA kiemelt előadásait!
A Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete és az SZTE TIK Green Team sok szeretettel vár minden Érdeklődőt a Füstmentes napi rendezvényére, 2016. november 9-én (szerdán), 10:00-16:00 óra között.
A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a Fogorvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar közösen rendezi a 2016. évi helyi, őszi TDK Konferenciáját.
A CooSpace egy e-learning keretrendszer, amelyet a Szegedi Tudományegyetemen kívül számos fölsőoktatási intézmény, például az ELTE Társadalomtudományi Kara és a Corvinus Egyetem is használ.
Szegedi Tudományegyetem
Debreceni Egyetem
Semmelweis Egyetem
Pécsi Tudományegyetem